Setting pro Arkanum VII

Arkánum je městský fantasy larp odehrávající se v alternativním světě současnosti, ve kterém existují Jiní. Bytosti nadané nadpřirozenou mocí. V tomto povídání zmíním to důležité, co se světa týká nejen z hlediska herních materiálů, ale i konstrukce hry jako takové.

Reálie ve zkratce:

Encyklopedická část těchto stránek pokrývá většinu toho známého a potřebného, ale tady je pár nejdůležitějších bodů k settingu reálií:

  • Platí přísná maškaráda. Jiní se snaží všemi prostředky být nenápadní. Hlídky důsledně utajení vynucují. Když to nejde jinak i s pomocí psychické magie.
  • Svět sám maškarádě napomáhá. Lidí jsou dost často ignorující dav. Ale nelze na to spoléhat. To poslední co potřebujete je televizní štáb snažící se natočit vaš pokus o záchranu světa.
  • Jiní většinou mají nějaké vazby na oficiální vlády. Jak moc tyto vazby fungují není veřejně známé. Ale je to dobré téma do hospody.
  • Existuje více rovin bytí, do kterých se někteří dokáží dostat. Nejběžnější je šero kam se s patřičnou znalostí dostane skoro každý Jiný. Přesto, pro mnoho z nich je to místo, kam v životě nevkročili.
  • Magie a technologie, jsou dvě provázané strany jedné mince. Dostatečně vyspělá technologie je nerozlišitelná od magie a funguje jen v rukou dostatečně probuzené a mocné postavy.
  • Čím mocnější = magičtější jste, tím hůř se vám funguje v normálním světě, mezi normálními lidmi. Proto ti opravdu mocní spíš tahají za drátky a nezasahují přímo.

Jak napsat postavu

malý článeček týkajcí se návrhů postav.

Boj a zbraně:

Beze zbraně: Boj beze zbraně je řešen krátkými(30cm) obuchy, ponožkou v ponožce apod. tímto se nejde zabít. Je to způsob, jak poslat protivníka k zemi.

Zbraně na blízko: Jsou řešeny klasickou larpovou zbraní. Všichni umí používat jednu dýku/nůž. Lepší zbraně a obouruké kombinace jsou dovednost. Zbraně nemají vysloveně limity (v rozumných mezích, žádné meče z final fantasy a warhammeru). Spíš využijete něco kratšího, diskrétnějšího.

Zbraně na dálku: Kromě měkkých vrhacích věcí všech tvarů vás asi budou zajímat zbraně NERF. Střílející šipky, nebo disky. Doporučuji je nabarvit (a zakrýt jasné a zářivé barvy). Palnou zbraň mají do začátku postavy s vhodnou dovedností nebo velmi dobrým důvodem ji mít(rozhoduje organizátor). Ostatní se k ní mohou dostat ve hře.

Zbroje: Můžete mít, pokud si je dovezete. Dávejte přednost spíš modernějším modelům. Kroužková zbroj pod sakem není úplně košer společenský úbor .

MECHANIKA BULLET TIME:

Pokud budete někde na veřejném místě, třeba v hospodách apod, kde se nehodí aby jste bojovali larpovým způsobem(otevřený boj, přestřelka na ulici, házení rýží v hospodě), chystáme letos novinku. BULLET TIME. Při ní konflikt vyhodnocujete s pomocí karet schopností a RPG vyprávěním, co děláte. BULLET TIME může porušit maškarádu(hlaště ho poté orgům). Na detailech pracujeme.

Kostýmy:

Larp se odehrává v současném světě a na reálném místě. Postavy mohou být oblečeny přiměřeně současným způsobem. Podporujeme, aby na vás byla vaše role vidět. Nemusíte být hustokrutí, ale podobnost a znaky vaší postavy by měly být znát. Pokud hrajete Motorkáře, vypadejte jako motorkář a ne jako žáček střední školy. Pokud hrajete právníka, vypadejte jako jeden z nich. Výrazně se to týká hlavně extrémnějších postav, které mění podobu. Jste-li dlak, měli by jste po proměně tak i vypadat. Pařáty a maska na obličej je minimum. Totéž platí pro upíry, u kterých je vhodné mít špičáky.

Majetek a herní krádeže

Běžné věci má obvykle postava v rozumném množství. Tím se myslí věci jako nože nebo mobily. Prostě vše, co normálně koupíte v obyčejném obchodu. Co se počítá, jsou herně významné předměty. artefakty, další zdroje moci apod.
**Ve hře se může krást **, a to HERNÍ PŘEDMĚTY a dokumenty, vše bude poznat podle popisu v hlavičkách. Budou existovat nepřenosné výjimky (jako dokumentace k postavě, kterou mnozí rádi zapomínají na stolech). Předměty hráčů je možné zabavit na 1 scénu. Můžete někoho odzbrojit, odtalismanovat, odmobilovat etc, Ale nejpozději na konci scény je třeba mu jeho věci vrátit (třeba i neherně, vyžaduje li to situace) a toto dostatečně zřetelně ohlásit.

Zdroje inspirace:

Pokud vás to zajímá, co inspirovalo tento svět, zde je výčet toho nejhlavnějšího. Ne vše vyšlo česky, ale vy si jistě poradíte.

RPG

Svět World Of Darkness
Příběhy Imperia
Dresden Files
Laundry RPG

Knihy

Archivy hrůz(Atrocity Archives) a Laundry series - Charles Stross
Serie Dresden Files - Jim Butcher
Mercy Thomson series - Patricia Briggs
Povídky H P Lovecrafta
Serie Women of Otherworld od Kelly Armstrong

Filmy

Hellboy
Hellboy Golden Army
Constantine
Drákula(v různých vydáních)
Liga Vyjímečných
Frankenstein Army
Gabriel
Outpost
Push
Die Farbe

Seriály

Constantine
X-files
Millenium
Sleppy Hollow
Krajní meze
Supernatural
Fringe
Torchwood

Není-li uvedeno jinak, obsah této stránky je pod licencí Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License