Perdition

Legendární Švýcarsko zločinu. Město zlodějů, pašeráků a v současné době i mafií z celého světa. Je libo náklad kokainu, zásilku krvavých diamantů, nedostupnou sbírku obrazů, nebo kufříkovou atomovku? Najděte cestu do Perdition a je docela možné, že uspějete.

Historie

Perdition je městem, jehož počátky se ztrácejí v téměř mystické minulosti. Vzhledem k tomu, že obyvatelé nepatří mezi osoby inklinující k historickému výzkumu, tradují se legendy spíše novějšího charakteru spojené s významnými činy nedávno zesnulých zločinců. Každopádně toto se ví a je považováno za víceméně pravdivé:

  • Perdition je prastaré a vždy tu byl Ur-Kmotr, který mu vládl.
  • Vždy to bylo místo pro vyvrhele, kteří jinak žili ve stínu světa.
  • Tichá většina - ve městě je okolo stovky tisíc víceméně normálních lidí. Je nepsaným pravidlem, že se nechávají na pokoji. Nikdo nechce být bez elektriky, jídla a vody.
  • Nikdo si nechce rozzlobit Ur-Kmotra. Kolují celé ságy o tom, jak se někdo Ur-Kmotrovi postavil, a zmizel on, jeho přátelé i gang, ze kterého pocházel.
  • Ur-Kmotrovi stojí po boku několik velmi mocných vykonavatelů jeho vůle. Většinou se jim říká Ruce Ur-Kmotra.

Cesty do Perdition

Cestu do města najdou bez průvodce jen někteří výjimečně prohnilí jedinci. Proč tomu tak je, je záhadou, kterou komplikují mnohé zkazky tradující se mezi galerkou celého světa. Nejoblíbenější verzí příběhu je, že do města se dostanou jen ti, kteří mají požehnání boha zlodějů. Všechny trasy vedoucí do Perdition jsou dosti zdlouhavé. Trvá řádově dny, než se cestovatel dostane do civilizace.

Silnice 666

Vypráví se, že kdysi to byla odbočka na Hedvábné stezce. Jindy že bylo potřeba zajet blátivou stezkou do džungle. Současná silnice vede spletí cest a téměř nikdy nevíte, kam vás dovede, jestli do vybombardované afghánské vesnice, do minového pole ve Vietnamu nebo Mlčících kopců.

Doky

Perdition je prakticky přímořské město, i když většina dopravy je realizována plavbou po řece a doky patří k tradičním územím, kde se často mění majitel. Protože kdo drží doky, drží nejširší dopravní tepnu města. Za vlády posledního Ur-Kmotra byly doky pod jeho přímou ochranou. Teď když je jeho osud neznámý, se bývalí majitelé poohlíží, zda by toho nemohli využít ve svůj prospěch. Šeptá se, že lodní cesty vedou skrze útesy Jihočínského moře.

Letiště poslední naděje

Nejnovější přírůstek k cestám. Letiště nabízí asi nejrychlejší spojení se světem - za předpokladu, že seženete pilota schopného najít cestu.

Hlídka v Perdition

Ur-Kmotr uznává autoritu hlídek a Dohody, nicméně Perdition není technicky vzato součástí Světa, a tak může Hlídka vymáhat své právo jen na místech, kam je pozvána nebo které se považují za území světa, jako letadla, lodě, jejich enkláva. To staví hlídkaře do poněkud prekérní pozice, nicméně nic jim nebrání sbírat důkazy a skřípnout viníky, jen co vytáhnout paty z Perdition.

Není-li uvedeno jinak, obsah této stránky je pod licencí Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License